Hoteli, sanatoriów

Oferta obejmuje:

  • projekt zintegrowanej instalacji inteligentnej elektrycznej wraz z doborem opraw oświetleniowych, ewakuacyjnych, awaryjnych
  • projekt oraz instalacje PPOŻ i oddymiania
  • wdrożenie systemu sterującego wszystkimi elementami w hotelu w  systemie  KNX  ( BMS ),
  • projekt i wykonanie systemu monitoringu, kontroli dostępu, kontroli czasu pracy
  • zaprojektowanie i uruchomienie wyposażenia sal konferencyjnych, kinowych, SPA, recepcji
  • uruchomienie instalacji oraz szkolenie
  • serwis, okresowe przeglądy, pomiary

Sterowanie urządzeniami mobilnymi, telefonem czy tabletem staje się coraz bardziej powszechne w dzisiejszych czasach daje to niewątpliwie przewagę konkurencyjną. Nasze rozwiązania od dawna wykorzystywane są w wielu hotelach sterując  oświetleniem, zasłonami, klimatyzacją, multimediami,  dzięki czemu generują znaczne oszczędności, stwarzają komfort zarówno dla obsługi jak i gości.

Jedną z podstawowych funkcji jest sterowanie ogrzewaniem, w momencie rezerwacji pokoju obsługa w recepcji ustawia żądaną temperaturę na czas przebywania gościa.

Nie zostawaj za konkurencją, integruj, automatycznie optymalizuj w zależności od liczby gości koszty, oszczędzaj, dostarczaj jeszcze więcej komfortu swoim gościom.

Komfort dla Twojego gościa

Zarządzanie oświetleniem, ogrzewaniem, klimatyzacją sprzętem RTV itp

Oferta skierowana jest do wszystkich placówek, które troszczą się o komfort swoich gości.
Chcielibyśmy, aby Państwa goście przenieśli się w świat komfortu i relaksu, żeby chętnie i często powracali do Państwa placówki, choćby miłymi wspomnieniami, polecając znajomym.
Nie będziemy ukrywać kosztu wprowadzenia systemu ID, to od 4,20 zł dziennie, przez 10 miesięcy. Inwestując taką kwotę, apartament (pokój) będzie wyposażony w system, który jednym, hotelowym pilotem będzie:
1. włączał i wyłączał telewizor,
2. włączał i wyłączał radio,
3. tworzył nastrojowe oświetlenie (funkcja ściemniacza),
4. uruchamiał np. ekspres do porannej kawy,
5. Aby gość nie irytował się szukaniem włącznika światła w łazience: światło włączy i wyłączy się automatycznie.
Oczywiście to tylko przykładowe funkcję. Jesteśmy otwarci na Państwa sugestie i będziemy starali się zrealizować wszelkie pomysły.

Czy warto ?
Każdy gość będzie długo pamiętał wizytę w tak wyposażonym hotelu i z pewnością poleci go swoim przyjaciołom i znajomym opowiadając o takich udogodnieniach.

Instalacja sieci bezprzewodowej WLAN

Bezprzewodowy dostęp do sieci i Internetu na terenie całego obiektu to w tej chwili absolutna norma. Firma GFT Inteligentny Dom zajmuje się kompleksowo projektowaniem, budową i późniejszą obsługą sieci. Bezprzewodowe sieci lokalne (WLAN) zapewniają wszystkie cechy i zalety tradycyjnych sieci LAN a ich instalacja jest znacznie tańsza i bez inwazyjna (bez kucia w ścianach, przebijania się przez stropy itp.), zapewniając jednocześnie komunikację na duże odległości. Nowoczesna i bezpieczna infrastruktura informatyczna, zbudowana w oparciu o niezawodne systemy sieciowe, stanowi obecnie podstawę efektywnego funkcjonowania większości przedsiębiorstw, hoteli, pensjonatów i innych obiektów. Pozwala zwiększyć skuteczność działania firmy a w przypadku hoteli jest niejednokrotnie czynnikiem decydującym o pozyskaniu klienta. To niewielka inwestycja, gwarantująca szybki zwrot kosztów i generująca znaczne przychody. Firma GFT starannie, indywidualnie dobiera technologie i partnery urządzeń, dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić naszym Klientom optymalne rozwiązania, zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i kosztowym oraz długookresowe wsparcie producenta i nasze dla oferowanych rozwiązań.

Każdy klient powinien mieć możliwość korzystania z Internetu, to m.in. :
1. Przesyłanie korespondencji, zdjęcia, filmów, dźwięku
2. Bezpłatne rozmowy międzynarodowe,
3. Możliwość korzystania z informacji znajdujących się na innych komputerach, w „chmurach” np. w domu, firmie …
4. Zamówienia towaru w sklepach internetowych,
5. Możliwość zdalnego kontrolowania, obserwacji odległych miejsc,
6. Internet wykorzystywany jest coraz częściej w biznesie i handlu

Przykładowe zastosowanie sieci WLAN:
1. Łączenie bezprzewodowo różnych lokalizacji jednej firmy/instytucji (obiektu) z pominięciem wysokich kosztów dzierżawy przewodowych łączy analogowych lub cyfrowych oraz kosztowną ich instalacją
2. Instalacje w hotelach i innych miejscach gdzie mobilny dostęp do Internetu staje się koniecznością i normą
3. W każdym domu i biurze, gdzie istnieje potrzeba połączenia ze sobą komputerów PC, drukarek czy modemów. Bezprzewodowo podłączona drukarka może służyć każdemu użytkownikowi sieci korzystającemu z komputera z kartą ISA, PCI lub PC niezależnie od miejsca, w którym się znajduje.

Zalety sieci WLAN:
1. Pełna mobilność użytkowników
2. Możliwość korzystania z Internetu wielu użytkowników jednocześnie, nie zależnie od miejsca przebywania
3. Wygoda użytkowania
4. Szybka i prosta instalacja
5. Brak kosztów rekonfiguracji

Kilka przykładowych rozwiązań :

Kontrola dostępu

Wejście jest możliwe tylko dla osób upoważnionych. W odróżnieniu od klucza mechanicznego, zarówno karty chipowe, jak i zbliżeniowe są bardzo trudne do skopiowania, co zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. W razie kradzieży lub zagubienia wystarczy zablokować zamek za pomocą karty blokującej i wydać kolejny egzemplarz tym samym użytkownikom. Dla porównania, zgubienie tradycyjnego klucza, związane jest z kosztowną wymianą zamków.

Konsultanci, goście czy ekipa sprzątająca może korzystać z kart tymczasowych, w którym czas dostępu regulowany jest za pomocą rozkładu czasowego.

Wszelkie zdarzenia z poszczególnych zamków mogą być czytane za pomocą karty zbierającej dane i rejestrowane w centralnym komputerze, znajdującym się w recepcji. Zarejestrowane zdarzenia można przeglądać i drukować. Zarządzanie całym systemem odbywa się za pomocą specjalnego programu.

Zarządzanie całym systemem jest prowadzone przez specjalny program.

Dane techniczne zamka:

zasilanie: 6V – 4 standardowe baterie alkaliczne typu AA, które nie wymagają żadnego okablowania,

w stanie spoczynku pobór mocy wynosi <5 mA,

w czasie otwierania pobór mocy wynosi 200 mA,

otwieranie awaryjne; istnieje możliwość otwarcia drzwi nawet gdy zasuwka jest wysunięta,

trwałość baterii wynosi około 10 000 otwarć w normalnym trybie użytkowania, co wystarcza na ok. 2 lata działania,

czas otwarcia: po użyciu karty można jednokrotnie otworzyć drzwi za pomocą klamki w czasie 5 sekund; po ich upływie zamek jest ponownie blokowany,

ostrzeżenie o konieczności wymiany baterii: w przypadku, gdy napięcie spadnie poniżej 4,8V wskaźnik w momencie otwierania zaświeci się na czerwono; przed całkowitym wyczerpaniem, zamek może być otwierany jeszcze dziesiątki razy,

zamek TLI 5600 posiada odporność ogniową EI30.

Zasada działania systemu bazuje na wykorzystaniu zamków elektronicznych Tayama na karty chipowe (IC) lub zbliżeniowe (RF).

Wyłączniki energooszczędne

System może zostać uzupełniony o energooszczędne włączniki. Ich zadaniem jest załączenie energii elektrycznej w pokoju hotelowym po włożeniu przez gościa karty do specjalnej podstawki, montowanej na ścianie przy wejściu do pokoju

Proponowane przez nas włączniki reagują na kartę, sprawdzając dokładność jej układu elektronicznego. Nie reagują np. po włożeniu zwykłej karty magnetycznej lub wizytówki.

W trybie czuwania zamki podświetlone są na czerwono, po załączeniu świecą natomiast na kolor zielony. Po wyjęciu karty z czytnika, zasilanie utrzymywane jest jeszcze przez ok. 15 sekund.

Można je obciążyć bezpośrednia prądem do 30A.
________________________________________________________________________________________

Instalacje w hotelach

Spełnienie najwyższych wymagań w zakresie designu i technologii

Instalacja elektryczna we współczesnych hotelach powinna spełniać najwyższe wymagania dotyczące designu, funkcjonalności i komfortu sterowania. Firma JUNG wyznacza standardy dla maksymalnej wygody obsługi systemu począwszy od doskonale opracowanego systemu sterowania oświetleniem, temperaturą i roletami skończywszy na inteligentnej technologii KNX pozwalającą na połączenie wszystkich funkcji pomieszczeń w jedną sieć. Ważne jest również to, że można w łatwy sposób dopasować stylistykę wszystkich komponentów systemu do wystroju wnętrza, zachowując koncepcję architektoniczną pomieszczenia.

Orientacja

System znaków informacyjnych bezbłędnie wskaże gościom hotelu właściwą drogę. Obojętnie czy będzie to np. droga do pokoju czy restauracji: wywieszki z kolorowym podświetleniem i tabliczki informacyjne (również w języku obcym) ułatwią orientację w całym budynku. W pokoju hotelowym również zadbano o optymalną wygodę: gniazda i wyłączniki z dodatkowym podświetleniem, elementami sygnalizacyjnymi i funkcją powiadomienia personelu – wszystko czego potrzebujemy
w nowoczesnym hotelu.Więcej informacji o znakach informacyjnych w technologii LED.

Kontrola dostępu

Kontrola dostępu wzbogacona o dodatkową funkcję: za pomocą nowoczesnej karty hotelowej gość może zarówno wejść do pokoju, jak i sterować oświetleniem. W momencie wejścia do pokoju światło włącza się i gość uzyskuje dostęp do urządzeń, np. telewizora itp. Takie rozwiązanie oznacza optymalny komfort dla gościa i oszczędności energetyczne dla właściciela hotelu: po wyjęciu karty następuje automatyczne wyłączenie światła i innych urządzeń.Więcej informacji dotyczących karty hotelowej

Zarządzanie pomieszczeniem

Potrzeby klienta są zawsze na pierwszym miejscu. Zaawansowane produkty i systemy firmy JUNG wyznaczają nowe standardy komfortu i bezpieczeństwa, zarówno w regulacji oświetlenia, temperaturyrolet, czy muzyki. Bez względu na rodzaj instalacji elektrycznej – instalacja tradycyjna lub inteligentny system KNX – rozwiązania JUNG spełnią najbardziej wyrafinowane wymagania.

Sterowanie scentralizowane

Dzięki inteligentnemu systemowi sterowania budynkiem KNX istnieje możliwość wygodnej kontroli wszystkich procesów technicznych i funkcji dostępnych w hotelu zarówno z recepcji, jak i z każdego pomieszczenia. W ten sposób można regulować oświetlenie i ściemnienie w sali narad jeszcze przed zgromadzeniem się uczestników. Dodatkowo w celu oszczędności po wymeldowaniu gościa można w sposób scentralizowany wyłączyć oświetlenie i klimatyzację w jego pokoju. W strefie SPA poprzez dotknięcie przycisku można w odpowiednim czasie stworzyć optymalną temperaturę. Nic dodać nic ująć – maksymalny komfort i bezpieczeństwo!Więcej informacji dotyczących techniki zarządzania budynkiem KNX

Multimedia

Korzystanie z urządzeń multimedialnych nie należy dziś do rzadkości zarówno w pokoju hotelowym jak i sali konferencyjnej. Nowoczesna technologia JUNG zapewnia wyjątkowe możliwości podłączenia urządzeń takich jak laptop, odtwarzacz MP3 itd. Ponadto centrum muzyczne
i ładowarka USB pozwolą na wygodne słuchanie ulubionej muzyki w pokoju hotelowym i naładowanie kilku urządzeń przenośnych jednocześnie.Więcej informacji dotyczących gniazd multimedalnych

System międzynarodowy

Dla spełnienia wszystkich wymagań międzynarodowych firma JUNG oferuje międzynarodowe systemy gniazd odpowiednich do standardu konkretnego kraju. Również w tym przypadku dostępne są różnorodne serie osprzętowe, pozwalające na dostosowanie gniazda do pozostałych elementów instalacji elektrycznej w pokoju hotelowym.Więcej informacji dotyczących międzynarodowych systemów gniazd

Wymagania szczególne

Firma JUNG opracowała odpowiednie rozwiązania dla systemów specjalnych często znajdujących zastosowanie w hotelach: przyciski otwierania drzwi automatycznych, przesuwnych
i przeciwpożarowych, wyłączników awaryjnych, systemy kontroli dostępu, które dzięki rozmaitym seriom osprzętowym da się w łatwy sposób zintegrować z koncepcją architektoniczną budynku.
źródło: jung.de

Aby umówić się z przedstawicielem firmy GFT Inteligentny Dom wystarczy zadzwonić tel. 501 032 892 lub napisać biuro@gft.pl . Zaufało na już wiele firm, hoteli i instytucji – sprawdź nasze referencje . Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Systemy Inteligentny Dom w Polsce, APA- VISION, F & F F&Home, Fibar Group - FIBARO, Z-Wave, HOMIQ, KOHER [Verso Technologies], DOMITO, Nexwell Engineering - NEXO, SAB SOLUTIONS, Synergia Tech - Synergia Home, Delta Dore, Sonos,Amazon Echo - Alexa, Google home, Majel, Bixby, SIRI, RTI, Speakercraft, Crestron, 3ID - GHC (GSM Home Control),Active Control - System automatyki GENUS,ATS - Kontrolery LAN, Automatyka Control - AMPIO iDOM, CITS - System automatyki CONHOME CYBERBUDYNEK - HOMS, Dom na sms, EAE Elektronik - Radiowy system automatyki domowej, Elektro System, Gryf Elektryk - IUVO, HAPCAN, iSys - eHouse, K&K Elektronik, S.T. Elektronik - HAS, Zetkom - STERBOX, Canathome, LCN, Hausbus, Schnittstellen, Domotik, Caraca, Cebus, KNX, LNO, Smarthome, x10, Dupline PDF, Dupline, Gavazzi-automation