Nasze nowe odkrycie

Po krótkiej zabawie z Alexą dodajemy kolejne możliwości do tego co mamy w domu i biurze. Wcześniej załączaliśmy muzykę bezpośrednio z Alexy lub Sonos’a, dziś sterujemy lampami. Mega frajda za śmieszną kasę. 

Aplikacja do kontroli sprzętu Harman Kardon

hkra_4Bezpłatna aplikacja Harman Kardon Remote App umożliwia łatwą i przyjemną kontrolę wszystkich urządzeń tej marki, przystosowanych do sieci domowej za pomocą smartfonu lub tableta. Można z niej korzystać zarówno na urządzeniach Apple (znajdziemy ją w iTunes App Store), jak i we wszystkich gadżetach obsługiwanych przez Androida (szukaj w serwisie Google Play). Aplikacja jest kompatybilna z systemami Android 2.2 i wyższymi, z kolei iTunes App Store proponuje nam wersję 3.6. Z pewnością można spodziewać się kolejnych aktualizacji, aby udoskonalić działanie aplikacji, w czym pomaga hkra_3społeczność jej użytkowników.

Sterowanie to jednak nie wszystko. Harman Kardon Remote App umożliwia bezprzewodowy przesył muzyki z urządzeń mobilnych, komputera lub NAS (Network-attached Storage) do każdego z posiadanych urządzeń audio, jeżeli tylko jest włączone i widoczne na panelu sterującym aplikacji. Wtedy aplikacja identyfikuje je i łączy się z nim oraz pozwala na korzystanie z dodatkowych opcji urządzenia, jak np. korekcja dźwięku. Inną funkcją Remote App od Harman Kardon jest zarządzanie połączeniami bezprzewodowymi (można przełączać się pomiędzy Bluetooth, AirPlay i DLNA) oraz odtwarzanie muzyki.

Harman Kardon jest dostarczycielem sprzętów stosowanych w systemach Inteligentnego Domu. Przykładowy sprzęt audio wyposażony również w AirPlay można obejrzeć na naszej stronie. Kliknij tutaj

źródło: www.rms.pl

Ekinex – inteligentne włączniki z Italii

MINIMALISTYCZNA FORMA W STANDARDZIE KNX

Ekinex wlaczniki

Ekinex to włączniki inteligentne, które są projektowane i produkowane w słonecznej Italii. Produkty Ekinex są wyrazem nowej włoskiej tradycji, która zwraca uwagę na kunszt wytwarzanego produktu z nowoczesnym i wysokim poziomem technologicznym.

Idea włoskiego wzornictwa to czysta estetyczna forma, łącząca piękno, funkcjonalność oraz łatwość obsługi.

Włączniki Ekinex zapewniają pełną zgodność ze standardem KNX, co daje najlepszą gwarancję produktu o najwyższej jakości.

Proste i liniowe. Delikatna, minimalistyczna forma nadająca ideę rzetelności i dokładności. Dostępna szeroka gama przycisków – 4, 6 przyciskowe w różnych kombinacjach.

źródło:  news s3art.com

Nowości GIRA eNet

giranews1

Gira eNet to nowy dwukierunkowy system radiowy do inteligentnego połączenia w sieć i sterowania techniką domową. Światło i żaluzje można bardzo prosto implementować do scen i sterować nimi za pomocą urządzeń służących do obsługi – stosując serwer Gira eNet, również mobilnie. Instalacja i uruchomienie systemu eNet są intuicyjnie zrozumiałe. Zastosowania standardowe można za pomocą metody „Push-Button” ustawiać na samych urządzeniach. Bardziej złożone zastosowania można szybko, prosto i wygodnie zaprogramować z użyciem komputera i Asystenta Gira eNet. Obie metody mogą być stosowane równolegle i są one całkowicie kompatybilne między sobą.

Serwer Gira eNet

 

Serwer Gira eNet jest inteligentną centralą sterowniczą systemu. Umożliwia on programowanie, wizualizację i dokumentację systemu radiowego Gira eNet. Serwer eNet jest dostępny za pomocą różnych urządzeń służących do obsługi, jak smartfony, tablety lub komputery – po prostu korzystając z przeglądarki internetowej za pośrednictwem LAN, WLAN i Internetu. Umożliwia łatwy dostęp do wszystkich funkcji niezależnie od miejsca przebywania oraz ciągły podgląd całej techniki domowej. W zestawieniu z serwerem Gira eNet system Gira eNetmoże być obsługiwany dodatkowo również za pomocą Gira Control Clients


.

 Interfejs Gira eNet

giranews3

Dzięki interfejsowi użytkownika serwera Gira eNet, sterowanie systemu staje się bardzo proste. Struktura menu jest intuicyjnie zrozumiała: wszystkie funkcje są dostępne z dwóch poziomów. Dodatkowe, szczegółowe informacje lub elementy obsługi są otwierane w wyskakujących oknach. Zapewnia to optymalny przegląd i umożliwia komfortową obsługę za pomocą ekranu dotykowego. Interfejs Gira eNet posiada jednolite wzornictwo we wszystkich urządzeniach obsługowych i został zoptymalizowany dla różnych wielkości wyświetlacza.

 Gira eNet Szeroki asortyment

giranews4

Oprócz nadajników ręcznych i ściennych asortyment obejmuje różne czujniki, sterowniki, wyrobniki w obudowie modułowej i miniaturowe wyrobniki, przyciski Systemu Gira 2000 i systemu sterowania żaluzjami Gira oraz centralny serwer modularny do komfortowego dostępu za pomocą różnych urządzeń służących do obsługi.

giranews5

źródło: www.gira.pl
 

Nowości JUNG

jung-smart-controlJUNG KNX Smart Control Osoby lubiące i używające smartfony będą zachwycone nowym ekranem dotykowym JUNG Smart-Control. Pracujący w standardzie KNX, montowany w standardowej ramce podwójnej serii LS kontroler umożliwia sterowanie kompleksowymi funkcjami budynku w niewiarygodnie prosty sposób. Przełączanie stron, przewijanie, sterowanie – wszystko odbywa się tak jak przy standardowej obsłudze telefonu z ekranem dotykowym. Gruntownie przemyślana filozofia obsługi JUNG Smart-Control widoczna jest natychmiast. Duże powierzchnie ułatwiają załączanie, a komfortowe suwaki ściemnianie, ustawianie pozycji żaluzji lub temperatury zadanej. Dotykowy, kolorowy ekran TFT podobnie jak ekrany innych urządzeń firmy JUNG obsługujemy przy użyciu tego samego, intuicyjnego interfejsu użytkownika „Smart User Interface”

 

 

 

JUNG-KNX-Smart-PanelJUNG KNX Smart PanelBezwentylatorowy panel dotykowy JUNG Smart Panel do montażu na ścianie sprawia, że zarządzanie zaawansowanymi funkcjami systemu KNX staje się o wiele łatwiejsze. Używany jako kompaktowe centrum sterowania umożliwia zarządzanie i monitoring oświetlenia, rolet i żaluzji, ogrzewania, klimatyzacji a także systemu alarmowego w jednym miejscu. Ponadto inteligentny panel wyposażono w kompletny zestaw urządzeń peryferyjnych takich jak: 1,3-megapikselową kamerę cyfrową, wysokiej jakości głośnik i mikrofon.

 

 

 

 

JUNG-FP701-Client-iPhoneKlient JUNG App FP 701 Klient FP 701 po raz kolejny dowodzi możliwości firmy JUNG z Schalksmühle, jeśli chodzi
o innowacyjne aplikacje do mobilnego zarządzania funkcjami systemu KNX. Ta nowa aplikacja pozwala w jeszcze łatwiejszy sposób zarządzać kolorowym panelem dotykowym, teraz można to robić nawet poza domem. Twój iPhone, iPad czy iPod touch zmieniają się w przenośne centrum obsługi panela pozwalając na łatwe i przyjemne kontrolowanie oświetlenia, ogrzewania, klimatyzacji, rolet i oczywiście funkcji multimedialnych Twojego domu. Kiedy wracasz do domu wszystko jest już perfekcyjnie przygotowane na Twoje przybycie, odpowiednie oświetlenie, temperatura jaką lubisz oraz Twoja ulubiona muzyka.

Nagroda Plus X Award dla JUNG

Powtórne wyróżnienie: drugi rok z rzędu kompetencje firmy JUNG w zakresie KNX zostały potwierdzone nagrodą Plus X Award.
Prestiżowa nagroda przyznana została trzem nowym produktom, które przekonały jurorów funkcjonalnością, designem, jakością oraz koncepcją obsługi.

JUNG-PlusX-Award-RCDOLED„Najlepszy produkt roku”:
Kontroler pomieszczeniowy z wyświetlaczem OLEDKontroler pomieszczeniowy KNX jako “najlepszy produkt roku 2013” przekonuje przede wszystkim wspaniałym wyświetlaczem. Graficzny wyświetlacz OLED zapewnia znakomitą czytelność z każdego kierunku, zaś duże przyciski gwarantują niebywały komfort. Dodatkowe diody przyporządkowane przyciskom sygnalizują stan wybranych obwodów. Możliwe jest laserowe wygrawerowanie lub nadrukowanie na przyciski symboli lub tekstów dodatkowo ułatwiających obsługę.> Więcej informacji

 

 

 

 

 

JUNG-PlusX-Award-Multiroom-AMP

„Najlepszy produkt roku”:
Multiroom-AMPMultiroom-AMP to przede wszystkim wrażenia muzyczne. „Najlepszy wzmacniacz systemu multiroom w roku 2013” służy jako centralny rozdzielacz muzyki dla całego domu. Dysponuje 4 wejściami dla źródeł dźwięku w rodzaju sprzętu HiFi, odtwarzaczy MP3, DVD, komputerów. Muzyka z tych źródeł kierowana jest do 4 (stereo) lub 8 (mono) pomieszczeń. Sterowanie odbywa się poprzez pracujące w standardzie KNX pola obsługi firmy JUNG – te same, które sterują oświetleniem, żaluzjami i temperaturą.> Więcej informacji

 

 

JUNG-PlusX-Award-F50

“Wysoka jakość, design i funkcjonalność”:
Przyciski serii F50
F50 to nowa generacja przycisków KNX. Jurorów przekonała elegancka, płaska budowa i optymalna, bardzo elastyczna koncepcja montażu. Duże pola opisowe mogą być w wersji przezroczystej lub w kolorze odpowiadającym kolorowi ramek i przycisków. Diody LED pokazują status lub tryb pracy. Dodatkowo orientację ułatwia podświetlenie pól opisowych o regulowanym przez KNX natężeniu. Przyciski dostępne są w seriach AS, A, CD oraz LS.> Więcej informacji

 

 

BERKER TS SENSOR – po prostu dotknij…

 

 

Dzięki nowoczesnemu przyciskowi Berker TS SENSOR odkryjesz zupełnie nową jakość obsługi. Aby móc sterować żaluzjami, roletami oraz innymi funkcjami wystarczy lekkie muśnięcie palca po gładkiej, szklanej powierzchni. Sterowanie systemu za pomocą sensorów jest niezwykłym „dotykowym” przeżyciem.

Pod zredukowaną powierzchnią, wykonaną z odpornego na zadrapania szkła, nowoczesny włącznik Berker TS Sensor współpracuje z innowacyjną technologią. Pojemnościowy przełącznik zbliżeniowy dokładnie i pewnie rozpoznaje najdelikatniejszy dotyk. Wysoka pewność połączeń, osiągana jest dzięki nowoczesnej konstrukcji układów elektronicznych, umieszczanych bezpośrednio z tyłu szklanej płyty. Punkty przełączeń są pokazywane za pomocą białych, LEDowych diod, sygnalizujących stan połączenia. Zamontowana niebieska dioda LED wskazuje natomiast gotowość do pracy. Powierzchnia szkła jest zamontowana w sposób wyjątkowo estetyczny, bez stosowania widocznych śrub oraz innych zamocowań. Podłączenie włącznika Berker TS Sensor odbywa się przez takie systemy, jak KNX/EIB, szyna radiowa Berker lub sterowanie przekaźnikowe. Zredukowane do minimum wzornictwo wpływa na maksymalny komfort obsługi. Ograniczenie do najważniejszych elementów, pozwala na precyzyjne i bezproblemowe dopasowanie przycisku nawet do najbardziej wymagającego stylu wnętrza, zarówno w budynkach mieszkalnych, jak również innych obiektach.
Nie tylko w kwestii wzornictwa wyłącznik Berker TS Sensor opuszcza dawno utarte już szlaki. Również w tematyce opisu pojawiają się nowatorskie możliwości. Idea jest genialna w swojej prostocie – symbole oraz opisy wyłącznika Berker TS Sensor zamieszczone są od tyłu, dlatego w żaden sposób nie można ich zabrudzić, zużyć, czy uszkodzić.
Przed lakierowaniem wyłącznika na jeden z trzech kolorów – biel polarną, czerń lub aluminium – umieszcza się żądane oznaczenie. Estetyka całości nie jest zakłócana przez klipsy, tabliczki itp. Nowa koncepcja opisu wyłącznika Berker TS Sensor wymaga, aby osadzone w nim funkcje były wcześniej dokładnie ustalone. Naniesionych symboli oraz napisów nie można zmienić w późniejszym czasie. Żądane elementy są zawsze konsultowane przed realizacją zamówienia, przy czym każda powierzchnia sensora powinna mieć dobrany odpowiedni opis i stylistykę.

Za pomocą nowego wyłącznika Berker TS Sensor z RTR można sterować funkcje KNX/EIB, takie jak klimatyzacja, wentylacja i ogrzewanie. Jego zintegrowany wyświetlacz wskazuje szereg parametrów, obejmujący między innymi temperaturę pomieszczenia, temperaturę zewnętrzną czy czas. Skromne, delikatne symbole ukazują wszystkie możliwe do sterowania funkcje. Rezultat: Berker TS Sensor łączy „mniej” w kwestii wyglądu z „więcej” w aspektach związanych z komfortem i klasą.
Berker TS Sensor występuje w trzech wariantach:

  • Basis
  • Customized
  • Manufaktur

W wariancie Basis, włącznik Berker TS pozostaje dokładnie taki, jaki powinien być – nieopisany i nieskazitelny. W wariancie Customized klient otrzymuje możliwość wyboru zestawienia z grupy podanych symboli i opisów. Prawie każdy pomysł, jaki chcielibyście Państwo zaimplementować w design, znajdzie tutaj swoje odzwierciedlenie. Berker TS Sensor jest tego najlepszym przykładem. Oprócz swobodnego doboru czcionki oraz symboliki w zakładzie Berker można urzeczywistnić prawie każde życzenie, dotyczące koloru, loga czy rysunku. Oprócz możliwości technicznego przełożenia wszystko podporządkowane jest Państwa wyobraźni.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że w przypadku artykułów w wersji specjalnej, produkowanej na Państwa indywidualne zamówienie niestety nie ma możliwości zwrócenia lub wymiany na inny model.

 

Gira InfoTerminal Touch

Touchpanel

Gira InfoTerminal Touch, podobnie jak centralka łączeniowa inteligentnej instalacji elektrycznej, błyskawicznie błyskawicznie informuje o stanie wszystkich urządzeń domowych. Szczególny komfort obsługi zapewniany jest przez nowoczesny dotykowy wyświetlacz TFT. Sterowanie systemu odbywa się za pomocą zwykłego, dotykowego ekranu. InfoTerminal Touch przeznaczony jest do sterowania żaluzjami, zapamiętywania, załączania, ściemniania, przywoływania scen świetlnych, jak również logicznego łączenia różnych funkcji.

Przykładowe możliwości funkcjonalne systemu:informuje o stanie wszystkich urządzeń domowych. Szczególny komfort obsługi zapewniany jest przez nowoczesny dotykowy wyświetlacz TFT. Sterowanie systemu odbywa się za pomocą zwykłego, dotykowego ekranu. InfoTerminal Touch przeznaczony jest do sterowania żaluzjami, zapamiętywania, załączania, ściemniania, przywoływania scen świetlnych, jak również logicznego łączenia różnych funkcji.

  • zarządzanie standardowymi funkcjami systemu KNX/EIB, obejmującymi obsługę żaluzji, ogrzewania, wyświetlanie aktualnych wartości, takich jak natężenie oświetlenia czy temperatura oraz załączanie oświetlenia i ściemnianie,
  • zarządzanie scenami świetlnymi, m.in. zapamiętywanie aktualnych stanów wyjściowych aktorów i przypisanie ich do sceny, przywoływanie zapamiętanych i zaprogramowanych scen,
  • bramki logiczne, pozwalające na realizację funkcji logicznych typu AND i OR,
  • funkcje multipleksera, umożliwiające powielanie wartości wejściowych obiektu komunikacyjnego, mogą Państwo wybierać spośród opcji dwóch lub czterech wyjściowych obiektów komunikacyjnych, możliwość zablokowania obiektu wejściowego,
  • możliwość wprowadzenia opóźnień czasowych na dowolne jednobitowe obiekty komunikacyjne,
  • ochrona przed nieautoryzowanym użyciem, poprzez wprowadzenie hasła zabezpieczającego,
  • możliwość załadowania własnej grafiki w formie obrazków JPG i BMP,a także możliwość powiązania swojej grafiki z zarządzaniem obiektami komunikacyjnymi.

Gira HomeServer’y

Gira HomeServer 2

Gira HomeServer 2 stanowi idealne uzupełnienie systemu Instabus KNX/EIB. Funkcje, których użycie wymagałoby dodatkowych urządzeń, można zrealizować w oparciu o HomeServer 2. Urządzenie to posiada możliwość obsługi wszystkich niezbędnych w budynku funkcji , takich jak zegar sterowniczy, skan świetlny czy automatyczna symulacja obecności. Jeśli budynek wymaga zastosowania wizualizacji bądź funkcjo logicznych HomeServer 2 także pozwala na ich zastosowanie.

Bramka umożliwia sterowanie oraz wizualizację całej instalacji Instabud za pomocą nowoczesnych mediów telekomunikacyjnych, takich jak komputer, WebPad, SmartPhones, PDA, telewizor ze złączem internetowym, bądź inne urządzenia posiadające przeglądarkę internetową. Funkcje Instabus w każdej chwili i z każdego miejsca mogą być sterowane i kontrolowane. Dostępne są z całego świata dzięki połączeniom internetowym, bez konieczności zainstalowania dodatkowego oprogramowania.

Zastosowanie Gira HomeServer 2

Przeglądarki internetowe znajdujące się we wszelkich urządzeniachdostępowych, muszą wspomagać funkcje bramki HomeServer 2, takie jak Java Script 1.1, SSS, HTML 4.0, czy Dynamic HTML. W przypadku telefonów komórkowych WAP, wspomagany jest on za pomocą WAP Standard 11.1.
Wszelkiego rodzaju komunikaty o usterkach, mierzone wartości czy też stan czujników i wyrobników, mogą być przesyłane w szybki i łatwy sposób za pośrednictwem e-maila, bądź SMS-a. Zgodność jest natomiast potwierdzana za pomocą EIB lub telefonicznie. Atutem instalacji jest również łatwa, intuicyjna obsługa graficznego interfejsu użytkownika. Zarówno stan urządzeń, jak również wygląd budynku przedstawiane są graficznie za pomocą dowolnie przemieszczalnych ikon i tekstów. Każda grupa użytkowników ma możliwość zapamiętania własnych obrazów oraz struktury menu. Istnieje także możliwość podłączenia do sieci Ethernet, co umożliwi za pomocą przyłączonych do sieci kamer internetowych, odtwarzanie obrazów na wyświetlaczu. Obrazy z kamer można rejestrować, a wszystkie zapamiętane dane przesyłać pocztą elektroniczną i FTP. Przy tym należy mieć na uwadze wymagania panujące w danym kraju. Dotyczy to szczególnie protokołów oraz norm obowiązujących w branży telekomunikacyjnej.

Gira HomeServer 3

Gira HomeServer 3 stanowi idealne połączenie świata adresowania IP z systemem techniki budowlanej, otwierając tym samym wiele nowych zastosowań. Komunikacja internetowa pozwala na wykorzystanie danych pogodowych i prognoz do sterowania podlewaniem ogrodu lub optymalizacji zużycia energii niezbędnej do ogrzania budynku. Jest to oszczędność pieniędzy oraz energii. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanej technologii internetowej, wszystkie funkcje Instabus dostępne są zawsze i wszędzie. Do sterowania i kontrolowania inteligentnej instalacji można wykorzystać wszystkie urządzenia z dostępem do internetu oraz przeglądarką, takie jak komputer, webpad, telewizor z modemem internetowym, telefon, czy PDA.

Zastosowanie Gira HomeServer 3

Nie wymaga korzystania oprogramowania dodatkowego. Może być jednocześnie sterowany przez wielu użytkowników. Prosta obsługa za pomocą wizualizacji graficznej lub intuicyjnego menu. Możliwość prowadzenia zdalnego nadzoru oraz wprowadzania szybkich zmian. Instalacja KNX/EIB pozwala na równoległe do innych funkcji parametryzowanie urządzenia, które dodatkowo może być aktualizowane za pomocą stosowanego oprogramowania. HOMESERVER3 jest kompatybilny z obcymi systemami, takimi jak instalacja telefoniczna Agfeo, system multiroom Revox czy inne systemy internetowe. Jego dodatkowymi atutami są: małe zużycie energii oraz cicha praca.


Systemy Inteligentny Dom w Polsce, APA- VISION, F & F F&Home, Fibar Group - FIBARO, Z-Wave, HOMIQ, KOHER [Verso Technologies], DOMITO, Nexwell Engineering - NEXO, SAB SOLUTIONS, Synergia Tech - Synergia Home, Delta Dore, Sonos,Amazon Echo - Alexa, Google home, Majel, Bixby, SIRI, RTI, Speakercraft, Crestron, 3ID - GHC (GSM Home Control),Active Control - System automatyki GENUS,ATS - Kontrolery LAN, Automatyka Control - AMPIO iDOM, CITS - System automatyki CONHOME CYBERBUDYNEK - HOMS, Dom na sms, EAE Elektronik - Radiowy system automatyki domowej, Elektro System, Gryf Elektryk - IUVO, HAPCAN, iSys - eHouse, K&K Elektronik, S.T. Elektronik - HAS, Zetkom - STERBOX, Canathome, LCN, Hausbus, Schnittstellen, Domotik, Caraca, Cebus, KNX, LNO, Smarthome, x10, Dupline PDF, Dupline, Gavazzi-automation