F&home

Co to jest F&Home?
STANDARD PRZYSZŁOŚCI W NASZYM DOMU

Z każdym dniem nasze oczekiwania, co do komfortu i jakości życia rosną. Nowoczesne instalacje elektryczne to już codzienność. Na trwałe już weszło pojęcie inteligentnego domu i chyba już nikt nie ma problemu ze zrozumieniem, co to oznacza. Od dzisiaj marzenia mogą się urzeczywistnić.
F&Home to system dedykowany dla automatyki mieszkań, domów jednorodzinnych oraz lokali użytkowych. Zapewnia wszystkie podstawowe funkcjonalności automatyki budynkowej, takie jak:
– zarządzanie i sterowanie ogrzewaniem, chłodzeniem i wentylacją
– sterowanie oświetleniem (ściemniacze i sceny świetlne)
– sterowanie roletami, bramami i innymi elementami silnikowymi
– załączanie/wyłączanie różnych obwodów i odbiorników (w tym gniazd), oświetlenia zewnętrznego, zraszaczy, sprzętu AGD, itp.
– bezprzewodowe sterowanie Bluetooth oraz zdalne sterowanie i nadzór GSM
Dzięki „rozłożeniu” systemu na oddzielne podsystemy (moduły) indywidualnie realizujące poszczególne funkcje każdy może dopasować system do swoich indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych.

 System F&Home został zaprojektowany z myślą o osobach ceniących sobie komfort oraz prestiż życia. Budujemy dom w nadziei na szczęście, spokój i wygodę. Instalując inteligentną instalację zapewniamy sobie maksimum satysfakcji. Jednocześnie podnosimy wartość materialną i użytkową naszego domu. Innowacyjne rozwiązania i nowoczesne wzornictwo na pewno zostaną dostrzeżone przez naszych znajomych.
Budowa domu czy zakup mieszkania to inwestycja na długie lata. Warto zastanowić się jak będzie wyglądał standard za kilka…, kilkanaście lat. Czego będziemy oczekiwać i co będzie można wtedy zrobić? Tradycyjne instalacje elektryczne i CO nie dają przyszłościowej perspektywy. Trudno im będzie nadążyć za pojawiającymi się nowymi technologiami. Tylko system F&home pozwala bez obaw kroczyć w przyszłość. To dopiero początek. F&Home będzie się rozwijał i ulepszał w celu zapewnienia jak najwyższego standardu funkcjonowania domu.Całość systemu F&Home zarządzana jest przez jednostkę centralną PC z monitorem dotykowym 15” lub 12”. To mózg systemu. Czytelna i intuicyjna struktura menu pozwala na centralne sterowanie całością urządzeń wchodzących w skład systemu. Za pomocą panela dotykowego ustawiamy i parametryzujemy funkcje systemu. Indywidualne sterowanie poszczególnymi odbiornikami odbywa się za pomocą przycisków dowolnego producenta. W skład systemu wchodzą również pomocnicze monitory dotykowe 5,7” do realizacji wybranych funkcji bez potrzeby podchodzenia do panela centralnego.
Opcjonalnie system F&Home ma możliwość połączenia bezprzewodowo z domowym routerem WI-FI i za pośrednictwem naszej specjalnej strony internetowej można zdalnie nadzorować system z dowolnego komputera na świecie. Funkcje GSM w łatwy sposób pozwalają na zdalne sterowanie systemem za pomocą wiadomości tekstowych SMS. Wysyłając specjalną wiadomość SMS możemy załączyć/wyłączyć dowolny odbiornik w budynku, sprawdzić czy wskazany obwód jest załączony, odczytać temperaturę pomieszczeń lub uruchomić konkretną scenę (np. podnieść temperaturę, otworzyć bramę, oświetlić podjazd, itp.).

Inteligentna instalacja F&Home znacząco podnosi funkcjonalność i komfort mieszkania. Temperatura w pomieszczeniach utrzymywana jest automatycznie w zależności od pory dnia lub obecności domowników. Dzięki scenom świetlnym mamy nastrój adekwatny do samopoczucia lub do czynności takich, jak oglądanie TV, wspólny obiad, wypoczynek czy zabawa. Każdą scenę tworzymy do własnych, indywidualnych potrzeb. Komunikacja Bluetooth zapewnia łączność z systemem przez „komórkę” z dowolnego miejsca w domu. Nawet nie musisz wychodzić z łóżka. Specjalna aplikacja na Twój osobisty telefon pokieruje wszystkimi funkcjami.
Komfort to również spokój, kiedy nie ma nas w domu. Gdy przedłuża się spotkanie z przyjaciółmi lub zostajemy po godzinach w pracy nie martwimy się o dom. O zmierzchu oświetlenie ogrodu załączy się, a rolety samoczynnie się zamkną. Za pomocą telefonu komórkowego zawsze możemy sprawdzić stan urządzeń w domu lub zapytać się o temperaturę.
Sterowanie centralne pozwoli przy wyjściu jednym przyciśnięciem wyłączyć wszystkie światła i odbiorniki w całym domu, a rolety automatycznie się opuszczą pozostawiając dom bezpieczny.

Niewątpliwie panel dotykowy podnosi poziom nowoczesności wnętrza. Czytelne i intuicyjne menu oraz atrakcyjna wizualizacja są dodatkowym elementem dekoracyjnym. Dodatkowo istnieje możliwość samodzielnego ustawienia kolorystyki menu ekranu oraz wgrania własnych, ulubionych grafik i zdjęć jako wygaszaczy ekranu.
Dbając o estetykę wnętrza klient ma do wyboru stalową ramkę maskującą z pośród 12 dostępnych wzorów kolorystycznych. Łatwość montażu ramki i kolorystyczna paleta barw to gwarancja dopasowania do każdego wnętrza. To wszystko pozwala stać się cyfrowej maszynie znaczącym i eleganckim elementem wystroju wnętrza.
Wizualizacja pomieszczeń domu lub mieszkania – oparta na dostarczonych przez klienta planach – wykonywana jest darmowo przez naszych programistów.

Integracja centralnego ogrzewania z systemem F&Home pozwala na zredukowanie kosztów związanych z ogrzewaniem nawet do 40%. Efekt ten uzyskujemy dzięki możliwości sterowania zaworami obwodów centralnego ogrzewania oraz indywidualnemu programowi sterowania temperaturą w zależności od pory dnia oraz obecności i aktywności domowników. Widoczne są również oszczędności – nawet do 15% – realizowane poprzez sterowanie oświetleniem w funkcji miejsca i czasu, np. odpowiednie ustawienie natężenia oświetlenia w zależności od pory dnia. Dodatkowe oszczędności można uzyskać przy odpowiednim sterowaniu pozostałymi odbiornikami, np. urządzeniami RTV, kiedy przy opuszczaniu domu wykorzystując funkcję WYŁACZ WSZYSTKO wyłączamy te odbiorniki z czuwania.

Ile kosztuje F&Home?
INWESTYCJA W KOMFORT ŻYCIA

Pojęcie inteligentnego domu przez lata rozpalało wyobraźnię. Każdy o tym słyszał, a nieliczni to mieli. Pojawienie się systemu F&Home zupełnie to zmieniło. Od teraz cena nie stanowi bariery.
Koszt budowy inteligentnej instalacji to na pewno wyższy początkowy wydatek. Ale o efekcie ekonomicznym nie decyduje tylko jednorazowy koszt poniesiony przy inwestycji, ale przede wszystkim późniejsze koszty utrzymania i eksploatacji. Decydując się na instalację F&home musimy mieć świadomość, że to inwestycja w przyszłość. Z czasem zaoszczędzimy na kosztach związanych z ogrzewaniem (do 40% ) oraz oświetleniu i działaniu urządzeń TV (do 15%).
Najwyższy początkowy koszt to zakup elementów systemu. Koszt budowy przewodowej instalacji F&Home nieznacznie przewyższa koszt standardowego okablowania (ok. 1000zł więcej przy powierzchni użytkowej 150m²). Praca instalatorów-elektryków jest porównywalna z położeniem instalacji komputerowej, czy alarmowej. Całość systemu to koszt i tak 3-4-krotnie niższy od innych znanych systemów tego typu.Orientacyjny koszt elementów systemu (według cennika z września 2010):
mieszkanie ok. 70m² – cena ok. 9.000zł*
dom/apartament ok. 120m² – cena ok. 12.000zł*
dom 150-200m² – cena ok. 15.000zł*

źródło:

http://www.fhome.pl/pl,prezentacja_systemu.html


Systemy Inteligentny Dom w Polsce, APA- VISION, F & F F&Home, Fibar Group - FIBARO, Z-Wave, HOMIQ, KOHER [Verso Technologies], DOMITO, Nexwell Engineering - NEXO, SAB SOLUTIONS, Synergia Tech - Synergia Home, Delta Dore, Sonos,Amazon Echo - Alexa, Google home, Majel, Bixby, SIRI, RTI, Speakercraft, Crestron, 3ID - GHC (GSM Home Control),Active Control - System automatyki GENUS,ATS - Kontrolery LAN, Automatyka Control - AMPIO iDOM, CITS - System automatyki CONHOME CYBERBUDYNEK - HOMS, Dom na sms, EAE Elektronik - Radiowy system automatyki domowej, Elektro System, Gryf Elektryk - IUVO, HAPCAN, iSys - eHouse, K&K Elektronik, S.T. Elektronik - HAS, Zetkom - STERBOX, Canathome, LCN, Hausbus, Schnittstellen, Domotik, Caraca, Cebus, KNX, LNO, Smarthome, x10, Dupline PDF, Dupline, Gavazzi-automation