Wizualizacje systemu

Houseinhand

home_try

Houseinhand to aplikacja stworzona na urządzenia iOS oraz Android która pozwala sterować domem w szybki i intuicyjny sposób. Do sterowania nie potrzeba żadnych dodatkowych urządzeń, wystarczy tablet lub telefon z zainstalowaną aplikacją. Houseinhand łączy się bezpośrednio z routerem KNX/IP.

Dzięki Houseinhand możesz monitorować dom z każdego miejsca. Podgląd z kamer IP, wyłączenie świateł, nastawa temperatury podczas powrotu do domu, wyłączenie ogrzewania, to wszystko jest możliwe z Twojego telefonu. Możesz sterować oświetleniem, roletami, klimatyzacją, monitorować zużycie energii, sprawdzić pogodę, używać videofonu, sterować urządzeniami audio-video (np. TV,DVD, kino domowe).

Houseinhand pozwala stworzyć własne profile scenowe, które możesz dowolnie konfigurować. Przykładowo „relax” w którym światło przygasa do 30% a temperatura ustawiana jest na 25°C.

 Houseinhand łączy się bezpośrednio do systemu KNX dzięki temu komunikacja jest natychmiastowa. Zmiana temperatur

principal2

y, przyciemnienie światła czy odsłonięcie rolet następuje bezpośrednio po kliknięciu na ekranie Twojego urządzenia. Wystarczy pobrać aplikację oraz zainstalować

ją na swoim urządzeniu. Pomocne będą również programy do konfiguracji, które pozwolą Ci zacząć kontrolować dom w ciągu kilku minut.

YouTube Preview Image

YouTube Preview Image

Rozwiązania firmy Jung

funkcje Panela FP 701

 • obsługa do 400 funkcji (50 stron maksymalnie do 16 obiektów/strona)
 • wprowadzenie własnych podkładów tła i elementów aktywnych w formacie bmp i jpg (24bit)
 • możliwość ustawienia do czterech wirtualnych przycisków dla każdej wyświetlanej funkcji
 • szerokie możliwości zmian wyglądu menu
 • możliwość wyświetlania informacji: statusy, wartości, data, czas, tekst
 • możliwość wprowadzenia czterech typów hasła ograniczającego dostęp
 • sterowanie funkcjami switching, dimming, temperature, value , scene, date, time
 • przewijanie ekranu dialogowego
 • programowanie podświetlenia
 • wbudowany moduł scen (24 sceny każda po 32 obiekty)
 • wbudowany zegar czasu rzeczywistego z datą
 • wbudowany zegar tygodniowy 16-kanałowy (8 zdarzen/kanał)
 • 40 wyjść czasowych z opóźnieniami załączania i wyłączania
 • wbudowany moduł logiczny -z  funkcjami AND, OR, XOR, multiplekser

 

KNX Smart Panel

Z ekranem dotykowym i intuicyjnym interfejsem użytkownika

Bezwentylatorowy panel dotykowy JUNG Smart Panel do montażu na ścianie sprawia, że zarządzanie zaawansowanymi funkcjami systemu KNX staje się o wiele łatwiejsze. Używany jako kompaktowe centrum sterowania umożliwia zarządzanie i monitoring oświetlenia, rolet i żaluzji, ogrzewania, klimatyzacji a także systemu alarmowego w jednym miejscu. Ponadto inteligentny panel wyposażono w kompletny zestaw urządzeń peryferyjnych takich jak 1,3-megapikselową kamerę cyfrową, wysokiej jakości głośnik i mikrofon.Dzięki zastosowaniu nowego, zintegrowanego z panelem oprogramowania konfiguracyjnego wszystkie funkcje systemu są łatwe do ustawienia, zaś przygotowanie całej wizualizacji zajmuję tylko klika chwil. Panele JUNG są tak łatwe w obsłudze dzięki zastosowaniu ujednoliconego Interfejsu Użytkownika, który pozwala na intuicyjne wybranie dowolnej funkcji. Wystarczy spojrzeć na kolorowy wyświetlacz,
a struktura interfejsu staje się jasna i przejrzysta dla każdego użytkownika. Zastosowanie wyświetlacza o proporcjach 16:9 i przekątnej ekranu 229mm  dostarcza samych przyjemności podczas analizowania wizualizacji.Więcej informacji znajdziesz w katalogu internetowym

Smart Pilot

W ekranach KNX Smart Pilot zainstalowana jest pełna wersja oprogramowania Facility-Pilot, podobnie jak oprogramowanie wideodomofonów służące do integracji urządzenia ze stacjami wewnętrznymi JUNG. Wszystko to sprawia, że obsługa wszystkich funkcji KNX jest bardzo intuicyjna i nikomu nie sprawi ona trudności.
W zależności od zastosowania można wybrać trzy różne wielkości ekranów dotykowych w formacie 16:9:
 • 256 mm/10.1″
 • 396 mm/15.6″
 • 470 mm/18.5″

Więcej informacji znajdziesz w katalogu internetowym

Ekrany Smart-Pilot posiadają wbudowane na dole dwa złącza USB dostępne nawet wtedy gdy urządzenie jest już zainstalowane na ścianie
a także dwa dodatkowe złącza USB i gniazda LAN (1000 Mbit/s) z tyłu urządzenia. Elegancki wygląd zapewniają ramki wykonane ze szkła lub aluminium w kolorze czarnym lub białym.

Smart-Pilot 9.7

Pełna wersja oprogramowania Facility-Pilot została zainstalowana także w ekranach Smart-Pilot 9.7. To bezwentylatorowe urządzenie posiada wbudowaną 1,3 megapikselową kamerę, wysokiej jakości kamerę oraz głośnik.
Sterowanie i wizualizacja funkcji KNX odbywa się za pomocą kolorowego ekranu dotykowego
o przekątnej 229 mm/9.7 „w formacie 16:9. To urządzenie także korzysta z interfejsu użytkownika JUNG dla wygodnego sterowania budynkiem i systemami multimedialnymi.
Ekrany Smart Pilot 9.7 ozdobione są ramki wykonanymi z wysokiej jakości szkła w kolorze białym, białym matowym i czarnym, aluminium i stali szlachetnej.Więcej informacji znajdziesz w katalogu internetowym

Facility Colour Touch Panel IP

Urządzenie Facility Colour Touch Panel IP umożliwia centralne sterowanie oświetleniem, roletami, żaluzjami, systemami ogrzewania i wentylacji, alarmami i elementami multimedialnymi. Obsługi urządzenia dokonuje się za pomocą kolorowego ekranu dotykowego TFT (117.2 x 88.4 mm).
Szybką nawigację między menu zapewnia możliwość przełączania się między nawet 50 stronami interfejsu. Ponadto istnieje możliwość zdalnego sterowania urządzenia dzięki aplikacji JUNG FP 701 Client zainstalowanych na urządzeniach mobilnych takich jak iPhone, iPad czy iPod Touch. Dla urządzenia zaprojektowano różne ramki ozdobne wykonane ze stali szlachetnej, aluminium i szkła w kolorach białym, białym matowym i czarnym.

Aplikacje

Aplikacje

Zdalne sterowanie funkcjami KNX

JUNG FP 701 Client

Aplikacja JUNG FP 701 Client służy do zdalnego sterowania wyposażonego w kolorowy ekran dotykowy urządzenia Facility Panel IP. Dzięki niemu możesz łatwo sterować oświetleniem, ogrzewaniem, klimatyzacją, roletami lub funkcjami multimedialnymi za pomocą iPhone, iPad i iPod. Struktura interfejsu użytkownika w aplikacji jest taka sama jak w przypadku interfejsu Facility Panel IP.
Aplikacja jest dostępna wyłącznie w sklepie iTunes. W pliku instalacyjnym zawarty jest przykładowy projekt. Istnieje możliwość przetestowania aplikacji „na żywo” na systemie KNX ze wszystkimi funkcjami. Ponadto istnieją dwa ograniczenia w wersji bez licencji: Czas działania aplikacji trwa 15 minut i Twój własny projekt jest ładowany przy każdym uruchomieniu aplikacji. Pełna wersja aplikacji FP 701 Client jest do nabycia za darmo w menu aplikacji.

Kompatybilny z iPhone, iPodtouch i iPad.
Wymaga systemu iOS w wersji 4.2 lub nowszej.

Pobierz nową aplikację JUNG FP701 Client ze sklepu  iTunes

Aplikacja Facility Pilot

Aplikacja Facility Pilot dla systemów iOS i Android przeznaczona jest do zdalnego sterowania wszystkimi kontrolerami KNX firmy JUNG z zainstalowanym oprogramowaniem Facility Pilot. Dzięki temu masz dostęp do wszystkich funkcji za pomocą iPhone, iPad i smartfonów z systemem Android i co za tym idzie możesz sterować tymi funkcjami pozostając mobilnym. Przejrzysta wizualizacja interfejsu użytkownika JUNG zapewnia intuicyjną obsługę.

Aplikacja Facility Pilot jest dostępna do pobrania ze sklepu iTunes.

Aplikacja Smart Remote

Dzięki aplikacji „Smart Remote” możesz w wygodny i mobilny sposób sterować wszystkimi funkcjami pomieszczeń w systemie KNX – m.in. oświetleniem, temperaturą, żaluzjami i urządzeniami multimedialnymi. Aplikację Smart-Remote możesz pobrać z iTunes App Store. Za pomocą „Smart Remote Starterkit” podłączysz iPhone’a, iPod’a touch lub iPad’a do systemu KNX. Aplikacja zawiera przykładowy obiekt z dwoma ekranami wizualizacji. Rozszerzenie z nieograniczoną ilością ekranów jest dostępne za dodatkową opłatą za okazaniem licencji „Smart Remote”.

źródło : jung.de

Rozwiązania GIRA

Gira HomeServer

Komputer pokładowy do inteligentnego budynku

Gira HomeServer to komputer pokładowy do inteligentnego budynku. Łączy on całą instalację elektryczną systemu KNX z lokalną siecią komputerową i Internetem. Umożliwia centralne sterowanie inteligentną techniką wyposażenia budynku poprzez liczne urządzenia służące do obsługi – i to niezależnie od miejsca przebywania. Ponadto istnieje możliwość płynnego włączenia do zarządzania budynkiem licznych kolejnych technologii, jak instalacje domofonowe, kamery i systemy audio oraz systemy obce z zakresu sanitarnego, kuchennego i rozrywki multimedialnej.

Rozszerzenie systemu KNX o Gira HomeServer przynosi wiele korzyści: Mieszkańcy korzystają nie tylko z zalet mobilnego sterowania techniką, ale i z maksymalnego komfortu, bezpieczeństwa i energooszczędności Gira. Wyróżniony interfejs Gira ze sterowania inteligentną techniką czyni przy tym przyjemność, umożliwiając proste sterowanie kompleksowymi procesami – i to tylko jednym palcem.

 • Łatwa obsługa za pomocą interfejsu Gira
 • Więcej bezpieczeństwa na co dzień i w sytuacjach niebezpiecznych
 • Duża elastyczność systemu dzięki modelowi klient – serwer
 • Większy komfort dzięki inteligentnemu połączeniu w sieć
 • Lepsza energooszczędność

 

Łatwa obsługa za pomocą interfejsu Gira

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzięki interfejsowi Gira, interfejsowi użytkownika Gira HomeServer sterowanie innowacyjną techniką domową odbywa się płynnie jedną ręką. Interfejs Gira został kilkakrotnie wyróżniony za prostotę i wygodę obsługi. Menu ma przejrzystą strukturę i funkcjonuje intuicyjnie: każda dowolna funkcja jest dostępna z dwóch tylko poziomów. Dodatkowe informacje lub elementy obsługi są wyświetlane bezpośrednio w wyskakującym menu. Umożliwia to wyjątkowo komfortową obsługę poprzez ekran dotykowy – tylko jednym placem.

Ponadto wszystkie urządzenia używane do zarządzania budynkiem za pośrednictwem Gira HomeServer/FacilityServer mają jednolity wygląd i strukturę interfejsu. Dlatego użytkownicy nie muszą się za każdym razem przestawiać na nową strukturę menu – obojętnie, czy na Gira Control Client, komputerze, tablecie, czy smartfonie. Dla zoptymalizowania obsługi interfejs użytkownika został dopasowany do indywidualnych rozmiarów ekranu poszczególnych urządzeń końcowych. W ten sposób można prosto sterować kompleksowymi procesami – zawsze i wszędzie.
Więcej nt. interfejsu Gira

 

Większy komfort dzięki inteligentnemu połączeniu w sieć

 

 

 

 

 

 

 

Inteligentna technika domowa Gira sprawia, iż mieszkanie staje się komfortowe i przyjemne – z funkcjonalną finezją, która jest dopasowana dokładnie do indywidualnych życzeń i potrzeb mieszkańców. Centralne sterowanie oświetleniem, żaluzjami i ogrzewaniem, kształtowanie scen w pomieszczeniu, regulacja ogrzewania i wentylacji w poszczególnych pomieszczeniach w zależności od potrzeb, w pełni zautomatyzowane nawadnianie ogrodu, rozrywka multimedialna we wszystkich pomieszczeniach i wiele więcej.

Za pomocą Gira HomeServer można płynnie wkomponować w odpowiednią atmosferę różne funkcje, które zapewnią przyjemną atmosferę w całym domu.
Więcej

 

Większe bezpieczeństwo na co dzień i w sytuacjach niebezpiecznych

 

 

 

 

 

 

 

O poczucie bezpieczeństwa przez całą dobę dbają różnorodne funkcje bezpieczeństwa, które mogą być realizowane w połączeniu z Gira HomeServer. Obojętnie, czy to włamanie, pożar, czy też niepogoda – system Gira KNX oferuje specjalne rozwiązania zapobiegające różnym zagrożeniom.

Specjalne aplikacje, jak przycisk paniki, nadzór wideo i symulacja obecności zapewniają optymalną ochronę domu i mieszkańców.
Więcej

 

Lepsza energooszczędność dzięki inteligentnemu sterowaniu zużyciem

 

 

 

 

 

 

 

Poprzez zarządzanie energią odpowiednio do czasu inteligentna technika domowa Gira pomaga nie tylko oszczędzać energię, ale także chroni środowisko. Perfekcyjna współpraca podsystemów redukuje zużycie energii do minimum i dopasowuje je do indywidualnych wymagań gospodarstwa domowego.

Sygnalizacja zużycia energii w każdej chwili poglądowo przedstawia wszystkie parametry zużycia energii. W ten sposób mieszkańcy mają koszty energii zawsze pod kontrolą i mogą je trwale obniżać, nie rezygnując z komfortu.
Więcej

Duża elastyczność systemu
dzięki modelowi klient – serwer

Koncepcja aplikacji Gira HomeServer bazuje na czystym modelu klient – serwer. Dlatego Gira HomeServer oferuje szczególnie wysoki stopień elastyczności przy dostępie do różnych urządzeń do obsługi.

Poprzez otwarte złącze IP można bezproblemowo zintegrować pozostałe technologie w zarządzaniu budynkiem.
Więcej

Instalacja

Możliwości przyłączenia: 1 złącze szeregowe, 1 RJ 45, przyłącze sieciowe, 10/100 Mbit Ethernet. Do systemu KNX poprzez router IP 2167 00, interfejs danych USB podtynkowy 1070 00, interfejs danych USB urządzenia modułowego 1080 00 (zgodność USB HID dostępna od oprogramowania Expert w wersji 2.4 lub wyższej). Przyłącze do ISDN poprzez adapter USB-ISDN 2093 00.

Uruchomienie

Wymagania systemowe dotyczące urządzeń służących do obsługi: Przeglądarki internetowe potencjalnych urządzeń służących do obsługi muszą wspierać przynajmniej HTML 4.0, Java Script 1.1, CSS i Dynamic HTML. Uruchomienie z następującym oprogramowaniem: Oprogramowanie HomeServer Expert dla systemów operacyjnych od Windows XP™ z Internet Explorer od wersji 6.0. Stosowanie adresów grupowych ETS z ETS 2, ETS 3 i ETS 4. Włączenie programów graficznych.

Dane techniczne

Wymiary:
S 225,5 x W 90,5 x G 231,5 mm
Pobór mocy:
ok. 15 W
Temperatura otoczenia:
0 °C do + 40 °C
Stopień ochrony:
IP 20

źródło: gira.de

Gira Home Server

Pokaż komentarze
Ukryj komentarze


Systemy Inteligentny Dom w Polsce, APA- VISION, F & F F&Home, Fibar Group - FIBARO, Z-Wave, HOMIQ, KOHER [Verso Technologies], DOMITO, Nexwell Engineering - NEXO, SAB SOLUTIONS, Synergia Tech - Synergia Home, Delta Dore, Sonos,Amazon Echo - Alexa, Google home, Majel, Bixby, SIRI, RTI, Speakercraft, Crestron, 3ID - GHC (GSM Home Control),Active Control - System automatyki GENUS,ATS - Kontrolery LAN, Automatyka Control - AMPIO iDOM, CITS - System automatyki CONHOME CYBERBUDYNEK - HOMS, Dom na sms, EAE Elektronik - Radiowy system automatyki domowej, Elektro System, Gryf Elektryk - IUVO, HAPCAN, iSys - eHouse, K&K Elektronik, S.T. Elektronik - HAS, Zetkom - STERBOX, Canathome, LCN, Hausbus, Schnittstellen, Domotik, Caraca, Cebus, KNX, LNO, Smarthome, x10, Dupline PDF, Dupline, Gavazzi-automation