Nagłośnienie KNX

Basalte Asano

Basalte AsanoAsano jest sieciowym systemem audio multiroom który pozwala sterować wzmacniaczami i źródłami dźwięku w całym domu. Jest idealnym rozwiązaniem dla domów, ale i restauracji, barów i hoteli.

Asano przesyła nieskompresowany krystalicznie czysty dźwięk audio z dowolnego źródła do dowolnego pokoju po dedykowanej sieci Ethernet. Dzięki temu system jest niebywale elastyczny i skalowalny.

W systemie Asano zastosowano najwyższej wydajności i efektywności wzmacniacze ICpower Class D renomowanej firmy Bang & Olufsen.

Dzięki zastosowaniu zaawansowanego procesora dźwięku DSP, można uzyskać niesamowite efekty audio, dopasowując każdy pokój do własnych potrzeb.

Asano integruje się z systemem KNX bez dodatkowych interfejsów, dzięki czemu wyróżnia się prostotą obsługi, elastycznością i łatwością instalacji

źródło: www.basalte.be

Gira Revox

revox1Głównymi zaletami systemów multiroom firmy REVOX są najwyższa jakość produktów, pełna współpraca z systemem KNX/EIB, oraz od lat niebanalny design głośników i urządzeń. Odważne łączenie tradycyjnych materiałów ze skórą, szkłem i aluminium tworzy kolumny głośnikowe, które niewątpliwie będą ozdobą wielu wnętrz. Dzięki współpracy z firmą GIRA i integracji systemu REVOX z systemem KNX/EIB możemy uzyskać zarówno możliwość sterowania oświetleniem i innymi funkcjami KNX/EIB z poziomu pilota REVOX, ale także możliwość przypisania do scen świetlnych tak ważnej dla wielu Klientów muzyki. Co ważne również dla wielu projektantów i Klientów, teraz sterowniki systemu audio są zintegrowane we wspólnych ramkach z włącznikami oświetlenia. Wprowadza to porządek i eliminuje mnogość ramek i przełaczników. Oczywiście poza kontrolą systemu REVOX z poziomu klawiatur ściennych, możliwe jest również sterowanie nim z komputera PC, palmtop’a, urządzeń Apple (iPhone, iPad) jak również z paneli dotykowych GIRA.

gira revox

źródło: www.tema.pl/revox.html

Jung Multiroom-AMP

jung ampKNX Multiroom-AMP to centralne stanowisko sterowania dla całego domu. Wzmacniacz z bezpośrednim połączeniem KNX posiada cztery wejścia cinch, dzięki czemu rozdziela dźwięk stereo odpowiednio do czterech lub ośmiu wyjść głośnikowych dla urządzeń odtwarzających muzykę takich jak m.in. systemy Hi-fi czy odtwarzacze MP3 i DVD. W wersji ośmiu wejść pierwsze dwa wejścia mogą być również użyte aby po dołączeniu dodatkowych wzmacniaczy jeszcze bardziej zwiększyć  muzyczne doznania.Jedynym wymaganiem w już istniejącym systemie KNX są przewody głośnikowe.

Dzięki urządzeniu KNX Multiroom AMP możesz słuchać muzyki klasycznej w pokoju salonie, muzyki rockowej w pokoju dziecięcym i wiadomości będąc w kuchni – wszystko w tym samym czasie.

Oprócz klasycznych funkcji pomieszczeniowych KNX dystrybucja muzyki w całym budynku może być obsługiwane za pośrednictwem kontroli systemu KNX. Wybór źródła muzyki, regulacja głośności, nastrojenie dźwięku itp. odbywa się za jego pomocą.

jung amp schemat

 źródło: www.jungpolska.pl

Crestron Adagio

crestron adagioAdagio jest prostym w użyciu, łatwym w instalacji i niedrogim domowym centrum rozrywki. Wyobraź sobie wszystkie media (CD, MP3, radio, DVD) w jednym urządzeniu. Adagio jest samodzielnym rozwiązaniem marki Crestron które może być gotowe do działania w kilka minut. Wystarczy wypakować Adagio, podłączyć i zamienić Twój pokój w centrum multimedialne i słuchać muzyki w całym domu. Adagio jest dostosowany cenowo do każdego budżetu i może łatwo być modernizowany. Potrzebujesz więcej pomieszczeń? Adagio automatycznie doda je dla Ciebie.  Dzięki Adagio będziesz mógł wysyłać i kontrolować dźwięk w każdym pomieszczeniu. Do sterowania wystarczy klawiatura naścienna lub aplikacje na iOS/Android

źródło: www.crestron.com


Systemy Inteligentny Dom w Polsce, APA- VISION, F & F F&Home, Fibar Group - FIBARO, Z-Wave, HOMIQ, KOHER [Verso Technologies], DOMITO, Nexwell Engineering - NEXO, SAB SOLUTIONS, Synergia Tech - Synergia Home, Delta Dore, Sonos,Amazon Echo - Alexa, Google home, Majel, Bixby, SIRI, RTI, Speakercraft, Crestron, 3ID - GHC (GSM Home Control),Active Control - System automatyki GENUS,ATS - Kontrolery LAN, Automatyka Control - AMPIO iDOM, CITS - System automatyki CONHOME CYBERBUDYNEK - HOMS, Dom na sms, EAE Elektronik - Radiowy system automatyki domowej, Elektro System, Gryf Elektryk - IUVO, HAPCAN, iSys - eHouse, K&K Elektronik, S.T. Elektronik - HAS, Zetkom - STERBOX, Canathome, LCN, Hausbus, Schnittstellen, Domotik, Caraca, Cebus, KNX, LNO, Smarthome, x10, Dupline PDF, Dupline, Gavazzi-automation