Kościołów

Nie pozostawajmy w tyle, ożywmy nasz kościół, ściągnijmy młodzież mamy kilka pomysłów aby wprowadzić do Domu Bożego otaczające nas, wiernych multimedia.

Uważamy że każdy kościół powinien być wyposażony w:

  •   ekonomiczne ogrzewacze IR
  •   projektor multimedialny, ekran projekcyjny
  •   nagłośnienie (przewodowe i\ lub bezprzewodowe)
  •   kamery IP (WIFI)
  •   serwis, naprawa i modernizacja, pomiary

Ogrzewanie

Brak ogrzewania w kościele powoduje oczywisty brak komfortu ludzi, którzy przyzwyczaili się już do wygód cywilizacji i nie jednokrotnie może być to przyczyną ich braku obecności w kościele. Wiele rodziców  w mroźne dni w obawie przed przeziębieniem  nie wypuszcza dzieci do nieogrzewanego kościoła.  Chcemy zaproponować coś naprawdę dobrego, nie dość że ogrzewanie jest o ~80 % ekonomiczniejsze od tradycyjnego, jego montaż nie jest mocno inwazyjny, to jeszcze działa relaksacyjnie na ludzi (ogrzewanie takie wykorzystywane jest w saunach).

Projektor multimedialny, ekran projekcyjny

Sprzęt dobieramy uwzględniając indywidualne warunki wnętrza: wielkość kościoła, jasność, odległość projekcyjna oraz częsty brak możliwości instalacji złożonego okablowania. Zainstalujemy i przeszkolimy z programu Ceremonia, który pomaga w  prowadzeniu liturgii poprzez tworzenie i wyświetlanie slajdów z wykorzystaniem projektora.

Nagłośnienie (przewodowe i\ lub bezprzewodowe)

Wierny oczekuje odpowiedniego kontaktu z kapłanem, na który wpływ głównie akustyka miejsca i właściwe nagłośnienie. Elementy nagłośnienia już dawno zadomowiły się w przestrzeni architektonicznej świątyń i mają niebagatelny wpływ na odczucia wiernych uczestniczących w modlitwie. Przy doborze sprzętu szczególny nacisk kładziemy na szacunek dla tradycji, staramy się aby nowoczesny sprzęt współgrał z zabytkową architekturą a jednocześnie gwarantował doskonałe nagłośnienie trudnej przestrzeni.

kamery IP (WIFI)

a może dotrzeć do naszych parafian przez kamery IP pracujące w „chmurze”. Każdy wierny wykorzystując Internet mógłby uczestniczyć w mszy oglądając ją w swoim TV, telefonie czy komputerze (no chyba że to zbytek łaski), dzięki takiemu rozwiązaniu możemy dotrzeć do bardziej leniwych lub nie mogących z przyczyn fizycznych uczestniczyć w mszy w Kościele.

Proponowane przez nas rozwiązania zachowują odpowiednie proporcje pomiędzy tradycyjnym nauczaniem a nowoczesnym przekazem.

Serwis 24h, naprawa i modernizacja, pomiary

Przejmujemy wszelkie zmartwienia z instalacją, wymianą oświetlenia, sterownia nim i serwisowania instalacji.

Wychodząc naprzeciw specyficznym potrzebom i indywidualnym uwarunkowaniom budynków sakralnych oferujemy usługi profesjonalnego doradztwa w doborze i instalacji urządzeń. Może jeszcze na to za wcześnie, jednak takie rozwiązania nie ominą naszej cywilizacji.

Pokaż komentarze
Ukryj komentarzeInteligentny dom System
Canathome, LCN, Hausbus, Schnittstellen, Domotik, Caraca, Cebus, KNX, LNO, Smarthome, x10, Dupline PDF, Dupline, Gavazzi-automation