Zdalne sterowanie

Nadajnik ręczny WaveLINE

Handsender_WaveLine_big

System sterowania radiowego do skróconych odległości zadziałania w domu i wokół niego – nie tylko z ręcznym nadajnikiem, ale również z nadajnikami naściennymi, uruchamiającymi napęd nastawczy (np. przełącznik lub ściemniacz) do sterowania radiowego światłem lub żaluzjami. Również czujniki ruchu lub kontaktowe czujniki okienne można w pełni zintegrować z systemem dla zapewnienia pełnego bezpieczeństwa. Komfortowe sterowanie radiowe do modernizacji. Mała przyczyna – duży efekt: dzięki WaveLINE komfort zdalnego sterowania można łatwo wykorzystać do modernizacji. Czystość i brak oddzielnych przewodów. Stary przełącznik zostaje zastąpiony kombinacją przełączników, która zostaje przyklejona, umożliwiając natychmiastowe zdalne sterowanie oddzielnie zamontowanym napędem nastawczym.

 

Nadajnik ścienny WaveLINE

WandsenderWaveLine_big

To naścienne nadajniki w systemie WaveLINE są przyczyną różnicy w komforcie. Zawsze chciałeś sterować wszystkim zdalnie, bez konieczności wstawania z fotela, ale przełącznik znajduje się przy oknie na drugim końcu pokoju. WaveLINE jest rozwiązaniem problemu. Odpowiedni napęd nastawczy WaveLINE instaluje się w ukrytej skrzynce, a nadajnik naścienny – w żądanym miejscu bez dokonywania zmian strukturalnych, i wszystko gotowe do zdalnego sterowania zaciemnieniem. Z szeroką gamą wzorów. Nadajniki naścienne systemu WaveLINE dostępne są w wersji przełączników carat®, czysta stal szlachetna, solo®, Busch-axcent® oraz future® linear. Nadajniki naścienne z funkcją 1-kanałową i 2-kanałową dostępne są w wersjach Busch-Duro 2000® SI oraz Reflex S. Wszystko dla komfortu zdalnego sterowania w indywidualnym stylu.

 

Czujnik okienny WaveLINE

Fenstermelder_WaveLine_big

Otwarte, zamknięte lub zablokowane: niezawodna informacja. Tam, gdzie konwencjonalne systemy kontrolują jedynie, czy okno przylega do ościeżnicy, WaveLINE idzie o jeden decydujący krok dalej. Sygnalizuje pozycję klamki okna, a tym samym dostarcza informacji, czy okno jest zamknięte. Czujniki okienne monitorują i przekazują położenie klamki – jest to sygnalizowane za pomocą barwnej diody LED na przejrzystym wyświetlaczu, który można indywidualnie oznakować. Ponadto nocną redukcję temperatury za pomocą termostatu pokojowego można aktywować poprzez przełącznik napędu nastawczego, gdy okno jest otwarte. Zapobiega to natychmiastowemu włączeniu ogrzewania, zwłaszcza gdy temperatura na zewnątrz jest niska. Powiązane czujniki okienne, montowane pomiędzy klamką a ościeżnicą, dostępne są w kolorze czarnym, białym oraz w kolorze stali nierdzewnej, a tym samym doskonale nadają się do wszystkich konwencjonalnych ościeżnic i klamek. Istniejących klamek można dalej używać.

 

Czujnik uniwersalny WaveLINE

UniversalmelderWaveLine_big

Zamiast inspekcji: rzut oka dla kontroli. Tam, gdzie nie można zainstalować czujników okiennych, stosowane są czujniki uniwersalne WaveLINE. Często dobrze jest być pewnym, że drzwi do piwnicy są zamknięte – np. gdy w domu są małe dzieci jako ochrona przed nieproszonymi gośćmi. Kanały sygnalizacyjne czujników uniwersalnych działają niezależnie od siebie. Pierwszy kanał jest wyzwalany przez styk kontaktronowy, zaś drugi kanał jest na stałe podłączony do styku bezpotencjałowego. Ma to praktyczne znaczenie przy późniejszej instalacji: Jeśli wyświetlacz LED jest połączony z uniwersalną wstawką przekaźnikową, która zastępuje istniejący przełącznik, funkcję przełączania można na przykład zachować dla oświetlenia holu.

 

Busch-Watchdog® 220 WaveLINE

BW_220_WaveLINE_2005W_b

Łatwy do zainstalowania – mocny efekt. Rozdzielenie funkcji czujnika i napędu nastawczego na dwa urządzenia otwiera zupełnie nowe możliwości dla aplikacji. Czujnik można dowolnie umieścić tam, gdzie może on optymalnie monitorować cały obszar wykrywania. Jest on bardzo energooszczędny, tak że wysokiej jakości baterii (dwusiarczek (II) żelaza) można używać przez okres do dziesięciu lat. W przypadku wykrycia ruchu czujnik przesyła sygnał włączania do wbudowanego odbiornika, który można instalować nawet w głębokim gnieździe podtynkowym pod przyciskiem w pobliżu lampy. Ponadto możliwe jest przypisanie kilku czujników do jednego napędu nastawczego, a tym samym wiarygodne monitorowanie nawet trudno dostępnych obszarów. Montaż czujnika ruchu WaveLINE nie może być prostszy. Okablowanie nie jest wymagane ze względu na zasilanie z baterii. Naścienne gniazdo przyłączeniowe montuje się szybko za pomocą tylko jednej śruby mocującej. W trakcie montażu amortyzator gumowy zapewnia doskonałą kompensację w przypadku nierównego podłoża. Dostępne są również adaptery do montażu na narożnikach domu lub pionach. Sam czujnik jest następnie podłączany do naściennego gniazda przyłączeniowego za pomocą złącza bagnetowego i można go obrócić o 30°, na przykład w celu kompensacji nachylenia. Baterie można sprawdzać bezpośrednio na urządzeniu.

 

Napędy nastawcze WaveLINE

            tttt

Napędy WaveLINE przejmują funkcję sterowania i przełączania – np. dla jednej lampy lub całych scen świetlnych. Są one wyposażone w odbiornik radiowy, co oznacza, że można je aktywować za pomocą nadajników naściennych, które można zainstalować niemal w dowolnym miejscu i zdalnie obsługiwać. Są łatwe do zainstalowania, a ich odbiór jest wyjątkowy. W zależności od modelu są one wielofunkcyjne z przełącznikiem trybu pracy, programowalne lub specjalnie zaprojektowane do wykonywania pewnych zadań, takich jak funkcje timera.

 

Konwerter mediów TP-RF

iii

Inteligente połączenie zdalnego sterowania radiowego. Oświetlenie domowe jest idealnie dopasowane do każdej sytuacji, salon jest komfortowo ogrzewany w odpowiednim momencie, a ruch rolety dostosowuje się do pogody i pory dnia – za pomocą domowej sieci przy użyciu magistrali i-bus® KNX firmy ABB dom dostosowuje się do Twoich potrzeb. Oprócz linii energetycznych zainstalowana jest także sieć KNX, z którą napędy nastawcze i czujniki kompleksowo współdziałają. Nawet w przypadku dokładnie zaplanowanej instalacji KNX może się zdarzyć, że poszczególne funkcje trzeba będzie dodać później. WaveLINE sprawia, że jest to możliwe bez konieczności strukturalnej rozbudowy sieci KNX. Wymiana sygnałów pomiędzy obydwoma systemami może odbywać się za pośrednictwem konwertera mediów WaveLINE TP-RF.Oto przykład: czujnik temperatury w sieci KNX mierzy temperaturę w salonie, odpowiednie polecenie jest sygnalizowane za pośrednictwem konwertera mediów i wyzwala sygnał radiowy w systemie WaveLINE w celu opuszczenia rolety.

 

Busch-EnergyControl®

ooo

Informacja. Reakcja. Wydajność. SmartEnergy w firmie Busch-Jaeger oznacza inteligentny sposób zwiększenia efektywności energetycznej. Tutaj Busch-EnergyControl® zapewnia pełny przegląd kosztów i zużycia energii elektrycznej, wody, gazu i oleju opałowego w gospodarstwie domowym – w przypadku energii elektrycznej nawet w czasie rzeczywistym wraz z prognozami taryfowymi. Aktualnie najniższe taryfy są wyświetlane w kolorze zielonym, wysokie – w kolorze czerwonym. Można zareagować na to bezpośrednio, na przykład przez wyłączenie urządzeń o wysokim zużyciu w okresach wysokich kosztów. Dzięki WaveLINE można to zrobić za pomocą jednego przycisku lub za pomocą sygnału z Busch-Energy-Control ® do odpowiedniego napędu nastawczego. Optymalna kontrola kosztów, wygodne oszczędzanie energii.


Systemy Inteligentny Dom w Polsce, APA- VISION, F & F F&Home, Fibar Group - FIBARO, Z-Wave, HOMIQ, KOHER [Verso Technologies], DOMITO, Nexwell Engineering - NEXO, SAB SOLUTIONS, Synergia Tech - Synergia Home, Delta Dore, Sonos,Amazon Echo - Alexa, Google home, Majel, Bixby, SIRI, RTI, Speakercraft, Crestron, 3ID - GHC (GSM Home Control),Active Control - System automatyki GENUS,ATS - Kontrolery LAN, Automatyka Control - AMPIO iDOM, CITS - System automatyki CONHOME CYBERBUDYNEK - HOMS, Dom na sms, EAE Elektronik - Radiowy system automatyki domowej, Elektro System, Gryf Elektryk - IUVO, HAPCAN, iSys - eHouse, K&K Elektronik, S.T. Elektronik - HAS, Zetkom - STERBOX, Canathome, LCN, Hausbus, Schnittstellen, Domotik, Caraca, Cebus, KNX, LNO, Smarthome, x10, Dupline PDF, Dupline, Gavazzi-automation