Odpowiedzi na pytania

ZID

Czy pilotem TMT 502 można sterować ok. 30 urządzeniami?
W instrukcji jest informacja , że bezpośredni może on sterować 16 modułami, a w specyfikacji jest informacja o 256 adresach cyfrowych.

Każdy pilot obsługuje wszystkie adresy systemu czyli 256, jednak z uwagi na ograniczoną ilość klawiszy bezpośredni dostęp jest tyko do 16 adresów, przełączenie na każde następne 16 odbywa się za pomocą pokrętła umieszczonego w tylnej części pilota.

Jaka jest „głębokość” modułu w systemie ZID – wł./wył 1000 Wat podtynkowy?
Czy zmieści sie on w puszcze instalacyjnej wraz z gniazdem, czy tez należy zastosować dodatkowe puszki?

Gabaryty wszystkich modułów podtynkowych (51/51/31 mm) zaprojektowane zostały tak, aby moduł mieścił się w standardowej (najpopularniejszej) puszcze. Chciałbym jednak nadmienić, że z uwagi na niewygodny montaż w puszcze, moduł najczęściej montuje się w obudowie sprzętu sterowanego, gdzie nierzadko jest znacznie więcej miejsca oraz kostka umożliwiająca łatwe przerwanie fazy przez moduł.

Zakupiłem u Pana do testów elementy zestawu ZID . W raz z nim zakupiłem pilota do zdalnego sterowania i programowania urządzeń. Niestety nie udało mi się załączyć funkcji ściemniania oświetlenia. W instrukcji przy tym modelu również pominięta jest ta funkcjonalność.

Jeżeli kupił Pan odpowiedni moduł np. CMR-300 funkcję ściemniania załącza się powtórnie naciskając przycisk on, w ten sposób inicjuje Pan proces ściemniania i rozjaśniania. Aby zatrzymać ten proces na odpowiadającym nam natężeniu światła należy jeszcze raz wcisnąć przycisk on.
Prosimy o kontakt mailowy biuro@gft.pl lub telefoniczny 56 659 97 76 (Pn-Pt 8.00 – 16.00)

Pokaż komentarze
Ukryj komentarze

Inteligentny dom System
Canathome, LCN, Hausbus, Schnittstellen, Domotik, Caraca, Cebus, KNX, LNO, Smarthome, x10, Dupline PDF, Dupline, Gavazzi-automation